Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda kviečia visus šunų mylėtojus vėl minėti visuotinę Šuns dieną! Mes ne vieni, kartu su mumis – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, didžiausias Lietuvoje zoologijos prekių parduotuvių tinklas Kika, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kolegija, informacinis rėmėjas Delfi ir kiti mūsų draugai.

„Šuns dienos“ išvakarėse, balandžio 23-iąją, kviečiame visus į Vilniaus Vingio parką minėti Šuns dieną. Šiemet šios dienos idėja – „Aš atsakau!“. Aš atsakau, kad mano gyvūnas augintinis nejaustų alkio ir troškulio; nepatirtų nepatogumų; nekentėtų skausmo, nesirgtų ir nebūtų sužalotas; galėtų elgtis natūraliai; neišgyventų baimės ir streso. Šias atsakomybes, arba gyvūnų laisves, juodu ant balto surašė britų zoologijos profesorius Roger Brambell ir pavadino „Penkiomis gyvūnų laisvėmis“. 1965 m. šį dokumentą patvirtino Jungtinės Karalystės Ūkinių gyvūnų gerovės taryba (The Farm Animal Welfare Council, FAWC), o šiandien jomis vadovaujasi viso pasaulio gyvūnų mylėtojai. Penkios gyvūnų teisės ir laisvės bus Šuns dienos minėjimo esmė, kaip ir gyvūnų gerovė – LR Seimas 2022 metus paskelbė Gyvūnų gerovės metais.

„Šuns dienos“ minėjime jūsų lauks pramogos, edukacija, įdomios veiklos. Į šį nemokamą, ilgai lauktą renginį kviečiame visus, kas myli gyvūnus ir kam rūpi gyvūnų gerovė,– sako LKD projektų vadovė Dovilė Masalskaitė. – Žaliojoje Vingio parko erdvėje šalia estrados įkurdinsime „konsultacijų stoteles“, kur galėsite konsultuotis šunų pasirinkimo, priežiūros, mitybos, higienos, ugdymo, ženklinimo, sveikatos ir kitais klausimais. Turėsite progą susipažinti su šunų sporto entuziastais. Mažieji šunų mylėtojai galės kurti ir pramogauti su savo bendraamžiais LKD Mokymo centro ir Vilniaus kolegijos kūrybinėse dirbtuvėse. Bus renkami gyvūnų priežiūros reikmenys ir maistas ukrainiečių augintiniams“.

Šuns dienos renginyje, kuris tęsis nuo 12 iki 15 val., dalyvaus dresūros mokyklų, šunų mylėtojų klubų, gyvūnų prieglaudų, zoologijos verslo bei paslaugų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Vilniaus savivaldybės ir kitų institucijų, besirūpinančių gyvūnų augintinių gerove, atstovai. Galėsite pramogauti, smagiai leisti laiką su savo augintiniais, tik nepamirškite pavadėlio ir šuns sveikatos paso.

Kviečiame visus! Kartu su jumis mes kuriame gyvūnus mylinčią šalį!

Miglės Narbutaitės nuotr.

Renginio programą paskelbsime netrukus.