Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva balandžio 24-ąją visoje Lietuvoje minima Šuns diena.

Šią dieną mes ne tik švenčiame ir džiaugiamės savo augintiniais, bet ir pabrėžiame, kad meilė šunims pirmiausia reiškia atsakomybę. Prieš nuspręsdamas auginti šunį, žmogus turi suvokti atsakomybės svarbą – rūpintis augintinio gerove, mokyti tinkamai elgtis namuose bei viešumoje, lavinti protinius gebėjimus, slaugyti susirgusį.

Startavusi 2016 metais, Šuns diena kasmet vis kitokia. Pirmaisiais metais jos šūkis buvo „Kaip bežiūrėsi, meilė laksto keturiomis kojomis“, tuomet šunų augintojai visoje Lietuvoje buvo kviečiami organizuoti viešus renginius visuomenei (Vilniuje šventė vyko prie Baltojo tilto). Dar po metų 2017 m. šventės tema buvo „Kolega šuo – pozityvas darbe“, kai socialūs ir socializuoti šunys ėjo kartu su savo šeimininkais į darbą.

2018 metų tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“, kuomet daug dėmesio buvo skirta šunų ir jų šeimininkų edukacijai, dresūrai.

2019 m. Šuns dienos idėja buvo „Šuo ir aš: laikas kartu“, kai šunų augintojai buvo kviečiami kuo įdomiau, turiningiau praleisti laiką kartu su savo augintiniais, buvo organizuotas ir edukacinis žygis „Pabėk iš namų!“.

2020 metų Šuns diena kvietė planuoti keliones ir keliauti, jos idėja – „Šuo ir aš: kelionių draugai“. Keliauti pėsčiomis, kopti į kalnus, plaukti baidarėmis – patirti kelionių džiaugsmą kartu su savo augintiniais.

2021 metais Šuns dieną minėsime kitaip: neskubėdami, pasvarstydami, kodėl mums gera su šunimis, ir ką turėtume daryti, kad jie su mumis jaustųsi dar geriau. Šių metų tema – „Šuo ir aš: gera gyventi kartu“.