Šuo ir aš: LAIKAS KARTU

Švenčių būna nacionalinių, tarptautinių, religinių. Būna šeimos ar bendruomenių švenčių. O kaip pavadinti Šuns dieną? Tarptautine, kaip daugelis įsivaizduoja, vadinti negalime, nes JAV, Anglijoje ir kitose šalyse ji švenčiama skirtingu laiku. Šunų mylėtojų bendruomenės šventė? O gal visuotinė šventė? Šuns diena Lietuvoje bus švenčiama jau ketvirtą kartą. Šventę inicijavo ir kasmet balandžio 24-ąją organizuoja Lietuvos kinologų draugija. Daugelyje šalių Šuns dienos apskritai nėra, taigi, Lietuvos šunų mylėtojai gali didžiuotis – jie išties myli šunis ir jiems rūpi šunų gerovė.

Daugiau laiko kartu

Balandžio 24-ąją jau ketvirtą kartą Lietuvos kinologų draugija kviečia gyvūnų mylėtojus paminėti ištikimiausio, draugiškiausio ir, neįsižeiskite kitų gyvūnų mylėtojai, protingiausio gyvūno – Šuns dieną. Kaip žadame švęsti?

Kasmet šventės idėja vis kita. Šiemet – „Šuo ir aš: Laikas kartu“, nes norime pabrėžti, kad su augintiniu praleistas laikas yra labai vertingas. Tos valandos, praleistos kartu, stiprina tarpusavio ryšį, leidžia mums pažinti savo šunis, pamokyti juos naujų dalykų. Tai galimybė dar labiau socializuoti augintinius, suprasti jų poreikius ir pasirūpinti gerove.

Kartu su augintiniais praleistas laikas reikšmingas ir mums – vis svarbesnė tampa sveika gyvensena, fizinis aktyvumas, stiprėja mūsų ryšiai su šeima ir bendruomene.

 Kaip ir kur švęsti?

Jau supratote – balandžio 24-ąją šunų augintojai daug laiko praleis kartu su augintiniais.

Vilniečiai tos dienos pavakarę pabėgs iš namų, nes Vingio parke – edukacinis žygis su šunimis „Pabėk iš namų“. Jį organizuoja Lietuvos kinologų draugija kartu su Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija, Vilniaus miesto savivaldybe, veterinarijos, dresūros specialistais, policijos pareigūnais.

Balandžio 26-ąją Ugdymo plėtotės centre Vilniuje suplanuota paskaita „Žmogaus ir gyvūno ryšys: ugdymas pasitelkiant terapinius šunis“ (lektorė VU Psichologijos instituto direktorė, psichologijos doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė). Bus kalbama apie tai, kaip bendravimas su šunimi veikia žmogaus savijautą, ką rodo šios srities moksliniai tyrimai, kodėl ir kaip šuo gali padėti ugdant vaikus. 

Neatsilieka ir kauniečiai. Kauno technologijos universitete studentai ir darbuotojai klausysis paskaitos apie šunis, vyks praktinis užsiėmimas ir vaikštynės su šunimis Nemuno saloje.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos akcija kvies prisėdėti prie beglobių gyvūnų kasdienybės priežiūros reikmenimis, ėdalu.

Lietuvos samojedų klubas kartu su Šunų lavinimo centru taip pat kvies į Kauną ir šventės proga dovanos visiems „baltapūkiams“ dresūros pamokas.

Norintieji Šuns dienos proga nusifotografuoti su savo šunimis laukiami Kauno fotostudijoje „No name Studio”.

Kelkimės į Suvalkiją! Marijampoliečiai savo miesto Poezijos parke surengs pikniką su augintiniais, o Šakiuose šventės išvakarėse, balandžio 20-ąją, patys sportiškiausi šunų šeimininkai susirungs badmintono turnyre. Šventinį turnyrą jau ne pirmus metus organizuoja Šakių kinologų klubas.

Alytiškiai rinksis į nuotykių parką „Tarzanija“, kur jų lauks linksmybės su šunimis – šventę organizuoja Alytaus šunų mylėtojų klubas „Canis“.

O Žemaitijos šunų mylėtojai Telšių apskrities verslo inkubatoriuje prie puodelio kavos kalbėsis su šunų dresuotoja ir sužinos, ką galima nuveikti su savo augintiniais, kaip juos mokyti. Atvykę su šunimis ten pat išbandys „Pagundų taką”. Telšiškiai taip pat lankysis beglobių gyvūnų asociacijoje „Telšių uodegėlė“ – vedžios, bendraus su čia gyvenančiais bešeimininkiais gyvūnais.

Ukmergiškius džiugins dresuotų šunų pasirodymas ir piknikas su augintiniais dresūros mokykloje „PumZoris“.

Kėdainių kinologų klubas kartu su šunų augintojais „piknikaus“ Didžiosios rinkos aikštėje Kėdainiuose.

Ir tai tik dalis šventinių renginių. Kas ir kur vyks, sužinosite užsukę į Šuns dienos renginio paskyrą. O jeigu jūsų miesto ar gyvenvietės nėra renginių sąraše, dar nevėlu susiburti, pasitarti ir patiems suorganizuoti šventę!

Kaip ir ankstesniais metais, šunų mylėtojai vesis savo augintinius į darbą. Sutarę su darbdaviais ir kolektyvu, pasiims savo šunis  ir, patikėkite, taps tos dienos žvaigždėmis. Balandžio 24-ąją atsivesti savo draugiškus, puikiai išauklėtus šunis į darbovietę jau tapo tradicija.

Pasibaigus darbo dienai, šunų mylėtojai susitiks su draugais, lankysis kavinėse, parkuose. Draugiškų šunims vietų Lietuvoje vis daugiau – mes leisime laiką kartu.

Lietuvos kinologų draugija

 

Daugiau apie ŠUNS DIENĄ skaitykite Delfi

 

 

Šuns dieną šunys padovanojo savo šeimininkams medalius

Ar įmanoma per vieną vakarą pabuvoti savivaldybėje, veterinarijos gydykloje, dresūros mokykloje, šunų sporto treniruotėse ir dar…policijoje? Įmanoma, jei  esi tikras šunų mylėtojas ir nori švęsti Šuns dieną.

Balandžio 24-osios pavakarę Vilniaus Vingio parko prieigose išdygo spalvinga palapinė. Kinologijos savanoriai dėliojo įrangą, šventines dovanas, medalius. Netrukus pradėjo rinktis ir šunų mylėtojai su savo augintiniais. Daugiau kaip šimtas iš anksto užsiregistravusiųjų į edukacinį žygį „Pabėk iš namų“ buvo suskirstyti į 5 grupes. Kiekvienas gavo žemėlapį ir, išklausę instruktažą, susipažinę, leidosi į 5 km žygį pavasariško Vingio parko takais.

„Tikiuosi, kad šeimininkai kartu su savo augintiniais ne tik puikiai praleis laiką ir ilgiau pabus gamtoje, bet ir sužinos daug naudingų dalykų: kaip atsakingai auginti šunį, kokiomis veiklomis galima užsiimti kartu su savo augintiniu, kokių taisyklių laikytis,– dar prieš renginį kalbėjo vienas organizatorių, Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos prezidentas Paulius Stravinskas.

Tokio pobūdžio edukacinis žygis su šunimis Lietuvoje buvo organizuotas pirmą kartą. Pradėjus planuoti šventinį renginį, iškart nuspręsta pritraukti iš pirmo žvilgsnio skirtingų, bet išties labai artimų sričių, specialistų.

„Norėjome suburti įvairias institucijas, kad jų atstovai pasidalytų savo patirtimi, kad gyvai pabendrautų su šunų augintojais“,– apie edukacinio žygio idėją aiškino Lietuvos kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė.

Užbėgant įvykiams už akių, reikia pasidžiaugti, kad žygio metu nebuvo jokių incidentų tarp šunų. Jokių replikų iš praeivių (saulėtą pavakarę Vingio parkas ošė nuo dviratininkų, riedutininkų, bėgikų) ir juo labiau – jokio nepasitenkinimo iš žygio dalyvių.

Kada kitas žygis, klausinėjo dalyviai, prie finišo papuolę į improvizuotą fotografės studiją. Laimingi šeimininkai, pasidabinę atminimo medaliais. Maloniai pavargę žmonės ir šunys, žiebiantis Vingio parko žibintams…

Pasitaiko, kad nepritariame savivaldybių viešosios tvarkos ar policijos pareigūnams, būname nepatenkinti veterinarais ar dresuotojais, bet šiame žygyje buvo atvirkščiai.

Policijos pareigūnai patarė, kaip saugiai keliauti su augintiniais, o atminimui dovanojo šunų pėdučių ir šeimininkų pirštų atspaudus. Savivaldybės atstovai dovanojo įmantrių maišelių su žibintuvėliais, pasakojo apie gyvūnų laikymo taisykles, triukšmo prevenciją.

Veterinarijos gydyklos „Greitoji žirafa“ gydytoja Daiva Strepetkaitė dalijo patarimus, kaip apsaugoti save ir augintinius nuo erkių.

Dresūros mokyklos „Šunų universitetas“ dresuotoja Inga Badaraitė mokė gražaus elgesio taisyklių, vis pabrėždama šunų gerovę.

Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos ir Agility klubo „Abu2“ treneriai aiškino apie šunų sporto subtilybes ir čia pat kvietė išbandyti savo augintinių galimybes.

Ir vis dėlto, kas gali būti bendra tarp savivaldybės tarnautojų, šunų dresuotojų, policijos pareigūnų ar veterinarijos gydytojų? Atsakymas paprastas: meilė šunims ir pagarba jų šeimininkams. Tai buvo juntama kiekvienoje edukacinėje stotelėje. Apie tai kalbėjo visi žygeiviai.

„Aš ir mano šunys, taip sakau prisistatydama“, – juokavo žygio dalyvė Daiva Ivoškaitė ir apgailestavo, kad atvyko tik su Roka, nes vyresnioji augintinė Benzė su vyru išvyko į Pamarį. „Mėgstu sportuoti, keliauti, būti gamtoje. Visur su savimi imu šunis. Abi mūsų augintinės yra iš gyvūnų prieglaudos. Lankau kursus, įvairius mokymus, noriu kuo geriau jomis pasirūpinti“,– sakė Daiva Ivoškaitė.

Šuns dienos šventę inicijavo ir kasmet balandžio 24-ąją organizuoja Lietuvos kinologų draugija. Daugelyje šalių Šuns dienos apskritai nėra, taigi, mūsų šalies šunų mylėtojai gali didžiuotis – jie myli šunis ir jiems rūpi šunų gerovė. Šių metų Šuns dienos idėja buvo „Šuo ir aš: Laikas kartu“. O kiek laiko savo augintiniui gali skirti šiuolaikinis karjeros žmogus, o ypač mieste gyvenantis žmogus, paklausėme Pauliaus Stravinsko, su savo augintiniais dažnai dalyvaujančio varžybose.

 

„Ilgi pasivaikščiojimai, treniruotės, savaitgaliai miške, manau, savo dviem šunims skiriu daug laiko, todėl „Šuns diena“ man nereiškia papildomo dėmesio jiems. Man tokia diena labiau – visuomenės sąmoningumo skatinimas, suvokimo stiprinimas, kad šuo nėra interjero „detalė“ ar trumpalaikė užgaida,– pabrėžė P.Stravinskas. – Šuo yra šeimos narys, kuriam reikia skirti laiko, reikia rūpintis, „iškrauti“ šunį tiek fiziškai, tiek emociškai“.

Pašnekovo nuomone, Šuns diena yra puiki proga, kuomet du visuomenės frontai – tie, kurie turi šunis ir tie, kurie jų neturi – tampa mažiau priešiški. Deja, vis dar pasitaiko negatyvaus požiūrio į augintinius, ką ypač byloja dar šių metų pradžioje garsiai per visą žiniasklaidą nuvilniję šunų nuodijimo atvejai. Sunku suvokti, kodėl kažkas kenkia tiems, kas sunkiai gali patys apsiginti…

Šuns diena yra ta diena, kuomet šunų augintojams dar kartą primenama, ką reiškia būti atsakingu šeimininku. Diena, kai dar sykį atkreipiamas tavo dėmesys, kiek daug ko galima nuveikti su savo augintiniais – pradedant dresūros pamokomis, baigiant turistiniais žygiais, kelionėmis į darbą ar užsienį.

Šventę rėmė didžiausias zoologijos prekių parduotuvių tinklas Kika ir Nature‘s Protection.